Seslihiste İlkbahar Heyecanı 2019


 Merhaba arkadaşlar, Seslihis sitemizde güncel muhabbetler devam ediyor. Sesli sohbet nedir? konusunu kendi formatımızca açıklamıştık. Bugünkü konumuz herkesin dilinde olan gün dönümü hakkında bilgiler vereceğiz.

 Gün dönümü nedir? bu gün ne yapılır? kısaca açıklayalım; 2019 yılındayız teknolojinin hızla büyüdüğü bir dönemde yaşıyoruz bunlara ayak uyduruyoruz, birde değişmeyen doğa kanunları vardır bugünde doğanın değişmeyen kanunlarından biri olan gün dönümüdür. Bu günün bilimsel olarak açıklaması, gün dönümü güneşin dünyaya en uzak olduğu andır ve yılda 2 kez tekrarlanır. Halk dilinde ise ilk baharın girmesi, havaların ısınmaya başlaması ve gece gündüz eşitliği diye adlandırılır. Sİtemizde havaların ısınması konusu herkesi sevindirdi şimdiden dışarıya çıkmalar piknik hatta tatil planları yapanlar bile var. 2019 ilkbaharın girmesi gün dönümü 20 martı 21 martı bağlayan gecedir diyede adlandırabiliriz.

 Seslihis sesli chat sitemiz ve mobil sohbet bölümümüzde her zaman güncel konuları ele aldığımızı artık söylememize gerek yok. Siz değerli ziyaretçilerimizinde güncel konulara yönelik fikirlerinizi bekliyoruz.


Yazar: 789

Görüntüleme: 1387 defa

Yorumlar
Cevap bırakın