Seslihis Grip Salgını Uyarısı


  Ekim ayının sonuna doğrugelmiş bulunmaktayız. Dışarısı çok bölgede güneşli olsada aksam ve sabahları soğuk oluyor. Bazı kesaimler sobalarını,kaloriferlerini yaktılar bile. 

  Seslihis sesli sohbet odalarında çeşitli sohbetler oluyor. Bu sohbetlerden biride bu dönemlerde hepimizin geçirdiği grip hastalığıydı. Okullarda yada çalıştığımız iş yerlerinde grip olan kişilerle aynı havayı teneffüs ederek grip oluyor orada kaptığımız hastalığı evimize gelip evimizdeki kişilere bulaştırıyoruz, buda salgına yol açıyor.

  Peki gripten korunmak için neler yapmalıyız?
Grip kişiden kişiye çok kolay bulaşabilen bir hastalıktır. Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlü olursa olsun bu hastalığa yakalaıyoruz. Bu mikroplardan korunmak için bol bol meyve tüketmeliyiz, bitki çayları içerek bünyemizi güçlü tutmalıyız, Bal,pekmez yiyerekte daha hızlı bir şekilde kurtulabiliriz. Bu hastalıkta halsizlik ve ateşlenme olasılığı oldukça yüksektir öyle durumlarda ise hemen sağlık kuruşuna giderek doktor kontrolünde ilaçlarınızı kullanabiliriz.

  Evet arkadaşlar seslihis sesli sohbet odalarımızda sohbetlerimiz devam ediyor. Grip salgını hakkında uyarılar her daim aklımızda bulunsun sadece grip değil her hastalık uyarılarına dikkat etmeliyiz hepimizin bildiği gibi sağlık asla şakaya gelmez.


Yazar: 1309

Görüntüleme: 1019 defa

Etiketler: sesli sohbet ,grip salgını ,grip salgını ,sesli sohbet ,

Yayınlanma Tarihi: 20 Eki Paz 20:41

Yorumlar
Cevap bırakın