Seli Sohbet Duyarlı Kişilerle


Arkadaşlar Uyaranlardan yoksun olduğunuz için duyarsız ve ben odaklı yaşamaya başlarsınız. Buradan edindiğiniz çarpık
ilişki tarzını yakınlarınızla ilişkilerinize taşır ve iletişim sorunu yaşamaya başlarsınız. Zira evinize, mahallenize, iş ortamınıza geldiğinizde buradaki insanlarla konuşmak ve iletişim kurmak zorundasınızdır.

 Bağ kurduğunuz insanlar yanınızda ve yakınınızdadır. Konuşmakta, öfkelenmekte tepki göstermekte ve gerekirse sizi eleştirmektedirler. Sanal alemde olduğu gibi bu insanları canınız istediğinde hayatınızdan çıkaramazsınız onlarla ilişkilerinizde maske kullanamazsınız, olduğunuz gibi davranmak zorundasınız. Bu zor geldiğinden insanlar gerçek olandan sanal olana kaçıyorlar.Vaktin çoğunu bilgisayar başında geçiren kişiler gerçek hayattan kopuk, sanal bir aleme açılıyor ve burada kendilerine bir yer edinmeye çalışıyorlar.

Sanal ortamin özellikle seslihis eğilim taşıyan kişiler için bir imkân oluyor. Bu kişiler burada hatalarının üzerini örtüp, iyiliksever, zengin ve saygın bir kişinin rolüne giriyor ve ağlarına taktıkları kimseleri kolayca tuzaklarına düşürebiliyorlar.Anlayacağınız sanal alem bireyleri gerçeklikten koparıyor, kendileri ile yüzleşmekten uzak tutuyor ve bencilleştiriyor.Topluma kazandırmak  onlarla iletisim halinde olmak görevimiz...


Yazar: 789

Görüntüleme: 957 defa

Etiketler:

Yayınlanma Tarihi: 11 Mar Ptesi 09:36

Yorumlar
Cevap bırakın